+420 608 75 10 11

Potisk textilu

VARIANTU POTISKU OVLIVŇUJE NĚKOLIK FAKTORŮ, JAKO DRUH MATERIÁLU, POČET KUSŮ, ATD. VŽDY VOLÍME TU NEJOPTIMÁLNĚJŠÍ VAŠEMU POŽADAVKU.

Digitální potisk textilu

Ideální pro malosérie. Výhodou je jednoduché zpracování grafiky bez nutnosti složité předtiskové přípravy, plnobarevný potisk od jednoho kusu a výsledek ve velmi krátkém čase.

Flex & Flock – nažehlovací folie

jsou speciální nažehlovací folie určené pro vyřezávanou grafiku, nápisy, loga, číslice atp…
Ekonomicky ideální varinata pro tisk už od jednoho kusu, číslování, personalizace apod.

Flex

též vinil flex, je tenká gumová elastická fólie. Jedna se o velmi odolný a trvanlivý způsob potisku textilu s vynikající krycí schopností. Grafický motiv je vyřezán na ploteru nebo laseru, po separaci přebytečných kusů grafiky je pomocí tepla a tlaku přenesen na textil.

Flock

je folie s charakteristickým povrchem připomínající semiš a je velmi příjemný na dotek. Způsob práce s ní a následná fixace na textil je totozná jako u Flex folie.

Sublimace

Pro potisk textilu z umělého vlákna. Grafika je vytištěna sublimačním inkoustem na přenosový papír, přičemž v termolisu za adekvátní teploty a tlaku změní skupenství na plynné. Vysoká teplota zároveň otevře póry polymeru a umožní vstoupit plynu. Když se teplota sníží, póry se uzavřou a plyn opět ztuhne. Tento potisk je extrémně odolný vůči např. potu či praní a na látce je na ohmat neznatelný. Používá se pro potisk dresů, trikotů, polštářů a reklamních předmětů. Potisk může být ve „foto“ kvalitě.

Sítotisk

Tiskařská technika používaná k potisku široké škály materiálů.
Barvy jsou nanášeny přes tiskovou šablonu (síto). Šablonu tvoří rám a vypnutá tkanina s vrstvou světlocitlivé emulze, osvícené pres film s grafickým motivem. V místech krytých grafikou zůstane emulze nevytvrzena a po vymytí vzniká místo kudy barva prostupuje na textil. Pro časovou náročnost přípravy sít (na každou barvu motivu je třeba připravit síto zvlášť) není tato technika vhodná pro kusovou produkci, ale výborně se hodí pro větší série, kde náročnější přípravu vyváží nižší cenou.

Share This